SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Rosersberg Arlanda IBK
Spelade matcher
JANUARI 2022
 
23
10:00
sön
10:00    
Herrar B-lag, IFU Arena – DHinox
FBC Uppsala - Rosersberg Arlanda IBK U4  -  9  
22
16:00
lör
16:00    
Herrar A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Alfta IBK14  -  4  
22
12:30
lör
12:30    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - IK Sirius FBC P07 Vit
5  -  10
22
12:30
lör
12:30    
P11, Östervåla Sporthall
P11 » 
Wåhla IBK P11-12 - Rosersberg Arlanda IBK P11
  -      
22
11:15
lör
11:15    
F10-12, Ekilla Sporthall
F10-12 » 
Rosersberg Arlanda IBK F10/11 - IBK Östhammar
  -      
22
11:00
lör
11:00    
P08, Rosershallen
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - Vaksala SK P 08 Gul
6  -  6  
22
10:00
lör
10:00    
P09/10, Ekilla Sporthall
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Storvreta IBK P10
12  -  0  
21
19:00
fre
19:00    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK IBF
5  -  3  
21
18:30
fre
18:30    
P12, Olandshallen
P12 » 
Alunda IBF P12 svart - Rosersberg Arlanda IBK P12
  -      
19
19:30
ons
19:30    
JAS/H3, Ulriksdalshallen
JAS/H3 » 
AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK
6  -  5  
 
16
16:50
sön
16:50    
P08, IFU Arena B - Turbo Sport
P08 » 
IK Sirius FBC P08 Svart - Rosersberg Arlanda IBK P08
6  -  6  
16
15:30
sön
15:30    
P05-07, Björkebyhallen
P05-07 » 
Bele Barkarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
16
11:20
sön
11:20    
P09/10, IFU Arena B - Turbo Sport
P09/10 » 
Hagunda IF P08/09 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
5  -  3  
16
10:40
sön
10:40    
F04-07/DJ17, IFU Arena E – Lundqvist EL
Vaksala SK - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK6  -  0  
15
15:00
lör
15:00    
F10-12, Björklinge Sporthall
F10-12 » 
Björklinge BK F10/11 - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
15
14:30
lör
14:30    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Sundbybergs IK 1  -  6  
15
14:00
lör
14:00    
P05-07, Frösåkersskolan
P05-07 » 
IBK Östhammar P05/06 - Rosersberg Arlanda IBK P05-07
2  -  17
15
12:30
lör
12:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF
6  -  8  
15
12:15
lör
12:15    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Sigtuna IF IBK/RA 19 IBK - Vallentuna IBK / IK Frej 1  -  5  
15
11:00
lör
11:00    
P12, Ekilla Sporthall
P12 » 
Rosersberg Arlanda IBK P12 - Stenhagens KK P11/12 Svart
  -      
15
lör
00:00    
Herrar A-lag, Hedviglundshallen
Södra Tolvfors IF - Rosersberg Arlanda IBK  -      
14
19:30
fre
19:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - SK Vide U  -      
12
18:45
ons
18:45    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK
4  -  2  
11
19:45
tis
19:45    
HJ16, Ekilla sporthall
 
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - AIK P05
  -      
 
08
17:00
lör
17:00    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Hudik/Björkberg IBK5  -  2  
08
12:30
lör
12:30    
Dam Veteranlag, Rosendalsskolan Norra Sporthall
Vallentuna IBK - Rosersberg Arlanda IBK5  -  2  
08
12:30
lör
12:30    
HJ16, Hässelbyhallen
HJ16 » 
Hässelby SK IBK - Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16
5  -  10
08
12:15
lör
12:15    
F04-07/DJ17, Vikingavallen
Vallentuna - Rosersberg Arlanda IBK  -      
08
10:00
lör
10:00    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Midas IBK P06
8  -  3  
07
19:30
fre
19:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - Gottsunda IBF U11  -  1  
05
18:30
ons
18:30    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK
2  -  3  
DECEMBER 2021
 
30
13:00
tor
13:00    
F04-07/DJ17, Övrig plats
 
- Rosersberg Arlanda IBK  -      
28
10:00
tis
10:00    
P05-07, Fyrishov Hall E
P05-07 » 
Lillån IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
28
08:00
tis
08:00    
P05-07, Fyrishov Hall D
P05-07 » 
Dingtuna Sala - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
27
19:00
mån
19:00    
P05-07, Tiundaskolan
P05-07 » 
Gävle GIK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
27
17:00
mån
17:00    
P05-07, IFU Arena D
P05-07 » 
Tungelsta IF - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
27
09:00
mån
09:00    
P05-07, Fyrishov Hall C
P05-07 » 
Storvreta IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
27
09:00
mån
09:00    
P05-07, Fyrishov Hall D
 
P05-07 » 
IS Saga - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
 
22
18:30
ons
18:30    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla IBK
4  -  5  
 
19
19:00
sön
19:00    
HJ16, Björklinge Sporthall
HJ16 » 
Björklinge BK P04 - Rosersberg Arlanda IBK HJ17
0  -  24
19
17:00
sön
17:00    
Dam A-lag, IFU Arena E – Lundqvist EL
Hagunda IF - Rosersberg Arlanda IBK14  -  0  
19
13:40
sön
13:40    
P09/10, IFU Arena A
P09/10 » 
IK Sirius FBC P08/09 Södra - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
5  -  5  
19
12:50
sön
12:50    
P08, Storvreta IBK Sporthall
P08 » 
Storvreta IBK P08 - Rosersberg Arlanda IBK P08
7  -  5  
19
12:00
sön
12:00    
F04-07/DJ17, K-Rauta Arena
Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK/RA 19 IBK6  -  7  
19
12:00
sön
12:00    
P05-07, S:t Ilianshallen
P05-07 » 
Enköpings IBK P05/06 - Rosersberg Arlanda IBK P05-07
  -      
18
17:15
lör
17:15    
HJ16, Björkebyhallen
HJ16 » 
Bele Barkarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16
2  -  4  
18
14:30
lör
14:30    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Salems IF Herr (B)
6  -  11
18
12:45
lör
12:45    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Salems IF
1  -  6  
18
11:30
lör
11:30    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Huddinge IBS2  -  5  
18
11:30
lör
11:30    
F10-12, Sävja Sporthall
F10-12 » 
Frötuna IBF F10/11 - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
18
10:45
lör
10:45    
Dam Veteranlag, Skogåshallen
Skogås/Trångsunds IBK - Rosersberg Arlanda IBK7  -  1  
18
10:00
lör
10:00    
P13/14, CIK A
P13/14 » 
IFK Dannemora/Ö P13 - Rosersberg Arlanda IBK P13
  -      
18
09:30
lör
09:30    
P13/14, CIK A
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - SK Vide PF13 Vit
  -      
18
09:00
lör
09:00    
P13/14, CIK A
P13/14 » 
SK Vide PF13 Vit - Rosersberg Arlanda IBK P13
  -      
17
20:00
fre
20:00    
Herrar B-lag, Olandshallen
Alunda IBF U - Rosersberg Arlanda IBK U11  -  5  
17
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Forsbackahallen
Forsbacka IK - Rosersberg Arlanda IBK7  -  13
17
18:15
fre
18:15    
F10-12, Ekilla Sporthall
F10-12 » 
Rosersberg Arlanda IBK F10/11 - Vaksala SK F11 vit
  -      
 
12
17:15
sön
17:15    
F04-07/DJ17, Prästängshallen
Sigtuna IF IBK/RA 19 IBK - Hässelby SK IBK   -      
12
16:30
sön
16:30    
F13/14, Sävja Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Vaksala SK F 13
  -      
12
16:00
sön
16:00    
F13/14, Sävja Sporthall
F13/14 » 
Frötuna IBF F12/13 - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
12
15:30
sön
15:30    
F13/14, Sävja Sporthall
F13/14 » 
Frötuna IBF F12/13 röd - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
12
14:45
sön
14:45    
Dam Veteranlag, Viksjö Sporthall
Järfälla IBK - Rosersberg Arlanda IBK6  -  3  
12
12:30
sön
12:30    
P12, Ekilla Sporthall
P12 » 
Rosersberg Arlanda IBK P12 - Frötuna IBF P-12
  -      
11
16:15
lör
16:15    
P05-07, Torsviks Idrottshall
P05-07 » 
IBF Offensiv Lidingö - Rosersberg Arlanda IBK
3  -  3  
11
14:50
lör
14:50    
P08, Hallstaviks Sporthall
P08 » 
Midas P08 - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
11
14:30
lör
14:30    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Täby FC 0  -  12
11
12:30
lör
12:30    
P09/10, Rosershallen
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - IBF Roslagsalliansen P09NE
2  -  7  
11
11:00
lör
11:00    
P11, Rosershallen
P11 » 
Rosersberg Arlanda IBK P11 - Lokomotiv Grillby IBK
  -      
11
10:45
lör
10:45    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - SK Vide Div 2
8  -  1  
11
09:30
lör
09:30    
F10-12, Ekilla Sporthall
F10-12 » 
Rosersberg Arlanda IBK F10/11 - Rasbo IK F10/13 Röd
  -      
10
19:30
fre
19:30    
Herrar B-lag, Österby Sim o Sporthall
IFK Dannemora/Ö Herr A - Rosersberg Arlanda IBK U8  -  3  
06
20:30
mån
20:30    
HJ16, IFU Arena – DHinox
HJ16 » 
Hagunda IF - Rosersberg Arlanda IBK HJ17
2  -  7  
06
18:10
mån
18:10    
P08, IFU Arena – DHinox
P08 » 
FBC Uppsala P08 div 5 - Rosersberg Arlanda IBK P08
9  -  0  
 
05
15:45
sön
15:45    
JAS/H3, Västertorpshallen
JAS/H3 » 
Älvsjö AIK IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK
10  -  5  
05
11:30
sön
11:30    
HJ16, Almunge Sporthall
HJ16 » 
Almunge IK P05 HJU - Rosersberg Arlanda IBK HJ17
7  -  11
05
11:00
sön
11:00    
P09/10, Hallstaviks Sporthall
P09/10 » 
Midas IBK P10 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
8  -  0  
04
15:30
lör
15:30    
F04-07/DJ17, Tullingehallen
FBI Tullinge - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK  -      
04
15:15
lör
15:15    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Sigtuna IF IBK  -      
04
13:00
lör
13:00    
Dam A-lag, Vasahallen
IBF Hedemora - Rosersberg Arlanda IBK  -      
04
12:15
lör
12:15    
P08, Rosershallen
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - Midas IBK P08
6  -  8  
04
11:00
lör
11:00    
F13/14, Ekilla Sporthall
F13/14 » 
IK Sirius IBK F13 Svart - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
04
10:30
lör
10:30    
F13/14, Ekilla Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - IK Sirius IBK F13 Svart
  -      
04
10:00
lör
10:00    
F13/14, Ekilla Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Vaksala SK F 13
  -      
04
lör
00:00    
P05-07, Olandshallen
P05-07 » 
Alunda IBF P06 - Rosersberg Arlanda IBK P05-07
  -      
03
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - IK Sirius FBC7  -  2  
01
19:15
ons
19:15    
JAS/H3, Mörbyhallen
JAS/H3 » 
Danderyds SK IBF - Rosersberg Arlanda IBK
6  -  5  
NOVEMBER 2021
 
30
20:00
tis
20:00    
HJ16, Kallhälls sporthall
HJ16 » 
Järfälla IBK - Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16
4  -  6  
 
28
17:45
sön
17:45    
Dam Veteranlag, Stavsborgs sporthall
Älta IF - Rosersberg Arlanda IBK2  -  6  
28
16:00
sön
16:00    
F04-07/DJ17, K-rauta arena
Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK  -      
27
18:30
lör
18:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - Vaksala SK12  -  4  
27
16:00
lör
16:00    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - IK Sätra5  -  1  
27
15:15
lör
15:15    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Storvreta IBK P07
3  -  6  
27
14:30
lör
14:30    
F04-07/DJ17, Tomtbergahallen
Huddinge IBS - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK5  -  1  
27
14:30
lör
14:30    
F10-12, Örsundsbro Sporthall
F10-12 » 
Örsundsbro IF F10/11 (Blå 3) - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
27
11:30
lör
11:30    
P11, Rosershallen
P11 » 
Rosersberg Arlanda IBK P11 - Hagunda IF vit
  -      
27
10:00
lör
10:00    
P09/10, Rosershallen
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Enköpings IBK P09
5  -  7  
27
09:30
lör
09:30    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - IS Saga
9  -  1  
27
lör
00:00    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Ingarö IF
  -      
26
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Hall 2000
Rasbo IK - Rosersberg Arlanda IBK4  -  8  
26
19:00
fre
19:00    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Vaxholms IBF  -      
24
18:30
ons
18:30    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Bålsta FBC P05/06/07
13  -  3  
 
21
17:45
sön
17:45    
P05-07, Västertorpshallen
P05-07 » 
Älvsjö AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK
1  -  3  
21
12:30
sön
12:30    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16 - Hammarby IF IBF
4  -  5  
20
18:00
lör
18:00    
P12, Ekilla Sporthall
P12 » 
Rosersberg Arlanda IBK P12 - Hagunda IF vit
  -      
20
15:30
lör
15:30    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Stenhagens KK3  -  5  
20
13:00
lör
13:00    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Erikslunds KF
2  -  6  
20
13:00
lör
13:00    
P08, IFU Arena – DHinox
P08 » 
Vaksala SK P 08 Gul - Rosersberg Arlanda IBK P08
6  -  10
20
11:30
lör
11:30    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK / IK Frej3  -  5  
20
11:30
lör
11:30    
P09/10, CIK A
P09/10 » 
SK Vide PF09 Vit - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
2  -  9  
20
11:15
lör
11:15    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Vaxholms IBF11  -  5  
20
10:00
lör
10:00    
F13/14, Björklinge Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Björklinge BK F13
  -      
20
09:30
lör
09:30    
F13/14, Björklinge Sporthall
F13/14 » 
Vaksala SK F 13 - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
20
09:00
lör
09:00    
F13/14, Björklinge Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Enköpings IBK F12/13
  -      
19
20:00
fre
20:00    
Herrar B-lag, Frösåkersskolan
IBK Östhammar U - Rosersberg Arlanda IBK U6  -  7  
19
19:20
fre
19:20    
F04-07/DJ17, Ekilla sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Värmdö if  -      
19
19:00
fre
19:00    
JAS/H3, K-Rauta Arena
JAS/H3 » 
Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK
3  -  4  
 
14
16:00
sön
16:00    
HJ16, Strandhallen - Tyresö
HJ16 » 
Tyresö Trollbäcken IBK - Rosersberg Arlanda IBK
5  -  5  
14
12:30
sön
12:30    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Vallentuna IBK6  -  4  
14
10:00
sön
10:00    
F10-12, Hall 2000
F10-12 » 
Rasbo IK F10/13 Vit - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
13
18:10
lör
18:10    
HJ16, IFU Arena E – Lundqvist EL
HJ16 » 
IK Sirius FBC - Rosersberg Arlanda IBK HJ17
3  -  6  
13
17:30
lör
17:30    
P13/14, Ekilla Sporthall
P13/14 » 
Storvreta IBK P13 - Rosersberg Arlanda IBK P13
  -      
13
17:00
lör
17:00    
P13/14, Ekilla Sporthall
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - Storvreta IBK P13
  -      
13
16:30
lör
16:30    
P13/14, Ekilla Sporthall
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - Storvreta IBK P13
  -      
13
13:00
lör
13:00    
Dam A-lag, Idrottshallen, Söderhamn
Söderhamns IBF - Rosersberg Arlanda IBK7  -  3  
13
13:00
lör
13:00    
F04-07/DJ17, Åkersberga Sporthall A
Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK4  -  2  
13
13:00
lör
13:00    
Herrar A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Alunda IBF13  -  6  
13
12:40
lör
12:40    
P05-07, IFU Arena – DHinox
P05-07 » 
Hagunda IF - Rosersberg Arlanda IBK P05-07
2  -  1  
13
11:15
lör
11:15    
P08, Ekilla Sporthall
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - IK Sirius FBC P08 Svart
8  -  8  
13
11:00
lör
11:00    
P11, Hall 2000
P11 » 
Rasbo IK P10/11 - Rosersberg Arlanda IBK P11
  -      
13
09:45
lör
09:45    
P09/10, Ekilla Sporthall
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Tobo/Örbyhus FF P09/10
6  -  3  
13
09:00
lör
09:00    
P12, IFU Arena B - Turbo Sport
P12 » 
IK Sirius FBC P13 Blå - Rosersberg Arlanda IBK P12
  -      
12
19:30
fre
19:30    
F04-07/DJ17, Övrig plats
Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby  -      
12
19:00
fre
19:00    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK
10  -  0  
11
20:15
tor
20:15    
Herrar B-lag, Vikingahallen
Väddö IF U - Rosersberg Arlanda IBK U3  -  8  
 
07
17:45
sön
17:45    
P05-07, Kungshallen
P05-07 » 
Rotebro IBK - Rosersberg Arlanda IBK
5  -  8  
07
14:50
sön
14:50    
P05-07, Kungshallen
P05-07 » 
Hässelby SK Hawks Svart - Rosersberg Arlanda IBK
2  -  4  
07
14:30
sön
14:30    
Herrar A-lag, Mockfjärds Sporthall
IBF Gagnef - Rosersberg Arlanda IBK1  -  17
07
10:45
sön
10:45    
P05-07, Kungshallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK
5  -  4  
06
21:00
lör
21:00    
P05-07, Viksjö Sporthall
P05-07 » 
Hagunda IF P06 - Rosersberg Arlanda IBK
2  -  10
06
19:15
lör
19:15    
P05-07, Björkeby Sporthall
P05-07 » 
Månsarps IBK - Rosersberg Arlanda IBK
9  -  0  
06
15:30
lör
15:30    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Duvbo IK 2  -  4  
06
14:00
lör
14:00    
P05-07, Björkeby Sporthall
P05-07 » 
Vallentuna IBK P06 - Rosersberg Arlanda IBK
2  -  1  
06
13:00
lör
13:00    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - IBF Ludvika2  -  4  
06
08:45
lör
08:45    
P05-07, Hagnäshallen
P05-07 » 
IK Sirius IBK - Rosersberg Arlanda IBK
3  -  1  
05
21:15
fre
21:15    
HJ16, Jakobsbergs Sporthall
HJ16 » 
RA19 HJ16 - Hässelby Svart
  -      
05
18:55
fre
18:55    
P05-07, Herresta Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Växjö IBK
0  -  5  
05
14:50
fre
14:50    
P05-07, Herresta Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF
1  -  1  
05
11:30
fre
11:30    
P05-07, Herresta Sporthall
P05-07 » 
Skälby IBK - Rosersberg Arlanda IBK
5  -  0  
OKTOBER 2021
 
31
sön
00:00    
F04-07/DJ17, Prästängshallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Salems IF  -      
31
sön
00:00    
F04-07/DJ17, Viksjö Sporthall
Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK/RA 19 IBK  -      
30
15:00
lör
15:00    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - Uppsala Life IF U8  -  13
30
13:45
lör
13:45    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Storvreta IBK HJ16
4  -  1  
30
12:30
lör
12:30    
P08, Ekilla Sporthall
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - Bälinge IF/Vaksala SK
3  -  7  
30
12:30
lör
12:30    
P09/10, Örsundsbro Sporthall
P09/10 » 
Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
3  -  6  
30
12:00
lör
12:00    
P12, CIK A
P12 » 
SK Vide PF11/12 - Rosersberg Arlanda IBK P12
  -      
30
11:45
lör
11:45    
P11, Olandshallen
P11 » 
Alunda IBF P11 svart - Rosersberg Arlanda IBK P11
  -      
29
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - IBK Östhammar10  -  4  
29
19:30
fre
19:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK
5  -  7  
 
24
15:00
sön
15:00    
F04-07/DJ17, Värmdö sporthall
Värmdö IF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK6  -  1  
24
13:40
sön
13:40    
F10-12, IFU Arena B - Turbo Sport
F10-12 » 
Hagunda IF födda 2011 - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
24
11:00
sön
11:00    
P05-07, Uppsala Life Arena
P05-07 » 
Funbo IF P06 lätt - Rosersberg Arlanda IBK P05-07
4  -  2  
23
18:30
lör
18:30    
P12, Ekilla Sporthall
P12 » 
Rosersberg Arlanda IBK P12 - Storvreta IBK P12 röd
  -      
23
16:30
lör
16:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - FBC Åland U12  -  6  
23
14:45
lör
14:45    
F04-07/DJ17, Vikingavallen
Vallentuna IBK / IK Frej - Sigtuna IF IBK/RA 19 IBK2  -  3  
23
14:45
lör
14:45    
F04-07/DJ17, Övrig plats
Vallentuna Ibk/ IK Frej - Rosersberg Arlanda IBK  -      
23
14:30
lör
14:30    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - IBK Uppsala Teknologer3  -  13
23
14:00
lör
14:00    
F13/14, Örsundsbro Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Örsundsbro IF F12 röd(Grön 2)
  -      
23
13:30
lör
13:30    
F13/14, Örsundsbro Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Örsundsbro IF F12 röd(Grön 2)
  -      
23
13:30
lör
13:30    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - Frötuna IBF P13 röd
  -      
23
13:00
lör
13:00    
F13/14, Örsundsbro Sporthall
F13/14 » 
Örsundsbro IF F12 röd(Grön 2) - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
23
13:00
lör
13:00    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Frötuna IBF P13 - Rosersberg Arlanda IBK P13
  -      
23
12:30
lör
12:30    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Frötuna IBF P13 röd - Rosersberg Arlanda IBK P13
  -      
23
12:00
lör
12:00    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Sundbybergs IK
4  -  8  
23
12:00
lör
12:00    
P08, Rosershallen
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - Storvreta IBK P08
8  -  10
23
10:30
lör
10:30    
P09/10, Rosershallen
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - FBC Uppsala P10
17  -  5  
23
09:30
lör
09:30    
P11, Ekilla Sporthall
P11 » 
Rosersberg Arlanda IBK P11 - Bälinge IF P11 Svart
  -      
22
20:00
fre
20:00    
JAS/H3, Åkersberga Sporthall A
JAS/H3 » 
Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK
7  -  7  
22
19:00
fre
19:00    
Herrar A-lag, Enahallen
Lokomotiv Grillby IBK - Rosersberg Arlanda IBK4  -  11
19
20:00
tis
20:00    
JAS/H3, Smedsgärdshallen
JAS/H3 » 
Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK
4  -  2  
 
17
20:15
sön
20:15    
JAS/H3, Torsviks Idrottshall
JAS/H3 » 
IBF Offensiv Lidingö (B) - Rosersberg Arlanda IBK
5  -  3  
17
16:15
sön
16:15    
P05-07, Tullingehallen
P05-07 » 
FBI Tullinge - Rosersberg Arlanda IBK
0  -  4  
17
15:45
sön
15:45    
F04-07/DJ17, Grimstahallen
Ängby IF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK  -      
17
12:30
sön
12:30    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK HJ17 - SK Vide HJ 2021/22
15  -  1  
16
14:30
lör
14:30    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Gävle GIK1  -  5  
16
13:00
lör
13:00    
Herrar A-lag, Alfta Sporthall
Alfta IBK - Rosersberg Arlanda IBK4  -  9  
16
12:45
lör
12:45    
P08, Ekilla Sporthall
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - FBC Uppsala P08 div 5
2  -  10
16
11:30
lör
11:30    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - IS Saga
3  -  14
16
11:00
lör
11:00    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF2  -  4  
16
09:00
lör
09:00    
P09/10, Björklinge Sporthall
P09/10 » 
Björklinge BK P08/09 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
2  -  6  
15
20:15
fre
20:15    
F04-07/DJ17, Glömstahallen
Huddinge IBS (C) - Rosersberg Arlanda IBK 7  -  4  
15
19:30
fre
19:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - FBC Uppsala5  -  6  
 
09
16:15
lör
16:15    
Herrar B-lag, Alsike sporthall
SK Vide U - Rosersberg Arlanda IBK U4  -  11
09
15:00
lör
15:00    
F04-07/DJ17, Prästängshallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Vaksala SK1  -  3  
09
12:30
lör
12:30    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 2  -  8  
09
12:30
lör
12:30    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - AIK IBF
9  -  6  
08
19:30
fre
19:30    
Dam A-lag, Storvreta IBK Sporthall
Storvreta Ungdom IBK D1 - Rosersberg Arlanda IBK  -      
08
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Södra Tolvfors IF19  -  1  
 
03
14:00
sön
14:00    
F07-09, Prästängshallen
F07-09 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Silverdal
  -      
03
12:30
sön
12:30    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK
4  -  4  
03
11:15
sön
11:15    
P05-07, Rotebrohallen (Nya)
P05-07 » 
Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK
9  -  2  
02
17:30
lör
17:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Runby IBK
2  -  7  
02
14:45
lör
14:45    
Dam Veteranlag, Hallonbergshallen
Sundbybergs IK - Rosersberg Arlanda IBK6  -  1  
02
14:00
lör
14:00    
HJ16, Fridegårdsskolan
HJ16 » 
Bålsta FBC HJ - Rosersberg Arlanda IBK HJ17
1  -  15
02
11:00
lör
11:00    
Herrar B-lag, Gottsundahallen
Gottsunda IBF U - Rosersberg Arlanda IBK U7  -  3  
01
20:00
fre
20:00    
JAS/H3, Björkebyhallen
JAS/H3 » 
Bele Barkarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK
7  -  6  
01
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Forsbacka IK6  -  2  
SEPTEMBER 2021
 
26
16:00
sön
16:00    
F04-07/DJ17, Kämpetorpshallen 3
Rosersberg Arlanda IBK - FiB tullinge  -      
26
15:00
sön
15:00    
Dam A-lag, Håstaholmen
Hudik/Björkberg IBK - Rosersberg Arlanda IBK2  -  3  
26
12:45
sön
12:45    
JAS/H3, Vaxholm innebandyhallen
JAS/H3 » 
Vaxholms IBF (A) - Rosersberg Arlanda IBK
9  -  3  
26
12:30
sön
12:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Vallentuna IBK
  -      
26
11:00
sön
11:00    
F04-07/DJ17, Kämpetorpshallen 2
Rosersberg Arlanda IBK - Tyresö/Trollbäcken ibk  -      
25
15:00
lör
15:00    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - IK Sirius IBK  -      
25
14:00
lör
14:00    
F04-07/DJ17, Kämpetorpshallen 2
Huddinge ibs - Rosersberg Arlanda IBK  -      
 
19
13:00
sön
13:00    
P08, Rotebro
P08 » 
Rotebro - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
19
12:45
sön
12:45    
HJ16, Hjorthagshallen
HJ16 » 
Farsta - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
18
18:45
lör
18:45    
HJ16, Engelbrekshallen
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Huddinge HJ
  -      
17
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Ekerö IK  -      
17
19:00
fre
19:00    
JAS/H3, Viksjö Sporthall
JAS/H3 » 
Järfälla IBK - Rosersberg Arlanda IBK
2  -  4  
17
17:00
fre
17:00    
HJ16, Hjorthagshallen
HJ16 » 
Timrå IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
 
12
16:00
sön
16:00    
P05-07, IFU Arena A
P05-07 » 
Hässelby SK IBK - Rosersberg Arlanda IBK
1  -  4  
12
13:00
sön
13:00    
P05-07, IFU Arena E
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - FBC Uppsala
6  -  1  
12
09:20
sön
09:20    
P05-07, IFU Arena E
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - IBK Sala
6  -  0  
12
sön
00:00    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Hagundacupen  -      
11
17:45
lör
17:45    
P05-07, IFU Arena C
P05-07 » 
FBC Uppsala - Rosersberg Arlanda IBK
0  -  11
11
13:40
lör
13:40    
F04-07/DJ17, Ifu arena
Ibk sala - Rosersberg Arlanda IBK  -      
11
13:30
lör
13:30    
JAS/H3, Ekilla sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Örebro JAS
  -      
11
12:05
lör
12:05    
P05-07, IFU Arena D
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Storvreta IBK Röd
4  -  1  
11
09:40
lör
09:40    
F04-07/DJ17, Ifu arena
Rosersberg Arlanda IBK - Sirius innebandy  -      
11
08:00
lör
08:00    
P08, IFU Arena
P08 » 
Hagunda cup - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
10
20:40
fre
20:40    
P05-07, IFU Arena E
P05-07 » 
LI20 IBF - Rosersberg Arlanda IBK
1  -  6  
10
18:10
fre
18:10    
F04-07/DJ17, Ifu arena
Rosersberg Arlanda IBK - Storvreta ungdom ibk  -      
09
18:15
tor
18:15    
F10-12, Södervikshallen
F10-12 » 
Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
 
05
19:00
sön
19:00    
JAS/H3, Kvarnängshallen
JAS/H3 » 
Salems IF (A) - Rosersberg Arlanda IBK
4  -  0  
05
16:00
sön
16:00    
JAS/H3, Kvarnängshallen
JAS/H3 » 
Nynäshamns IBK - Rosersberg Arlanda IBK
0  -  21
05
14:20
sön
14:20    
F04-07/DJ17, Lindbacken sporthall
Vaksala - Rosersberg Arlanda IBK  -      
04
10:00
lör
10:00    
JAS/H3, Kvarnängshallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK (A)
3  -  3  
AUGUSTI 2021
 
28
15:30
lör
15:30    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Älvsjö AIK  -      
28
12:00
lör
12:00    
Herrar A-lag, Smedgärdshallen
Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK  -      
24
20:00
tis
20:00    
JAS/H3, Hjorthagen
JAS/H3 » 
Djurgården JAS - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
 
22
18:00
sön
18:00    
JAS/H3, Ekilla sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Nacka Wallenstam JAS
  -      
22
10:00
sön
10:00    
F10-12, IFU Arena
F10-12 » 
Farsta - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
22
09:00
sön
09:00    
P05-07, IFU Arena
P05-07 » 
Farsta - Rosersberg Arlanda IBK
3  -  2  
21
18:00
lör
18:00    
JAS/H3, Ekilla sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Storvreta JAS
  -      
21
15:00
lör
15:00    
Herrar A-lag, Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK - Rosersberg Arlanda IBK  -      
17
18:00
tis
18:00    
HJ16, Ekilla sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby
  -      
 
13
19:00
fre
19:00    
Herrar A-lag, Ekilla sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Björklinge BK  -      
JUNI 2021
 
12
14:00
lör
14:00    
JAS/H3, CIK A
 
JAS/H3 » 
SK Vide - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
11
18:15
fre
18:15    
HJ16, Grindtorpshallen
HJ16 » 
Täby FC Attunda P05 - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
08
19:00
tis
19:00    
HJ16, Ekilla sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - SK Vide
  -      
 
06
14:00
sön
14:00    
F04-07/DJ17, Rosershallen
 
Rosersberg Arlanda IBK - Sirius F06  -      
06
12:00
sön
12:00    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Farsta JAS
  -      
01
19:00
tis
19:00    
HJ16, Ekilla sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK HJ17 - Hässelby SK IBK HJ Röd
  -      
 
Sociala medier
Våra sponsorer
Insamling
Stötta din förening
Idrottsförsäkring