SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Rosersberg Arlanda IBK
Kommande matcher
JANUARI 2022
 
25
19:30
tis
19:30    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK D1  -      
27
20:15
tor
20:15    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - Örsundsbro IF  -      
28
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Lokomotiv Grillby IBK  -      
29
10:00
lör
10:00    
F10-12, Lillkyrkahallen
F10-12 » 
Södra Trögds IK - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
29
10:30
lör
10:30    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Vendelsö IK
  -      
29
11:45
lör
11:45    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Värmdö IF  -      
29
12:10
lör
12:10    
P12, Sportcentrum
P12 » 
*INSTÄLLD* IBF Roslagsalliansen P12NE - Rosersberg Arlanda IBK P12
  -      
29
12:45
lör
12:45    
P09/10, Aspenhallen
P09/10 » 
Tierp IBK P09 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
  -      
29
13:00
lör
13:00    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - IBF Offensiv Lidingö (B)
  -      
29
14:30
lör
14:30    
P11, Ekilla Sporthall
P11 » 
Rosersberg Arlanda IBK P11 - Tierp IBK P10/11
  -      
29
16:00
lör
16:00    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Björklinge BK P06/07
  -      
30
09:00
sön
09:00    
F13/14, IFU Arena - Upplands Energi
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Bälinge IF F13 Svart
  -      
30
09:30
sön
09:30    
F13/14, IFU Arena - Upplands Energi
F13/14 » 
Bälinge IF F13 Svart - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
30
10:00
sön
10:00    
F13/14, IFU Arena - Upplands Energi
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Bälinge IF F13 Svart
  -      
30
12:30
sön
12:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (B)
  -      
30
13:45
sön
13:45    
Dam Veteranlag, Rotebrohallen (Nya)
Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK  -      
30
15:30
sön
15:30    
F04-07/DJ17, Prästängshallen
Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Huddinge IBS (C)  -      
30
16:00
sön
16:00    
Dam A-lag, IFU Arena E – Lundqvist EL
IBK Uppsala Teknologer - Rosersberg Arlanda IBK  -      
FEBRUARI 2022
 
01
20:30
tis
20:30    
Herrar B-lag, Uppsala Life Arena
Uppsala Life IF U - Rosersberg Arlanda IBK U  -      
04
19:30
fre
19:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF
  -      
04
20:00
fre
20:00    
Herrar A-lag, Frösåkersskolan
IBK Östhammar - Rosersberg Arlanda IBK  -      
05
09:30
lör
09:30    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - IK Sirius FBC P06 Svart
  -      
05
10:00
lör
10:00    
P12, Uppsala Life Arena
P12 » 
Uppsala Life IF P11/12 - Rosersberg Arlanda IBK P12
  -      
05
11:00
lör
11:00    
P11, Vikingahallen
P11 » 
Väddö IF PF10/11 - Rosersberg Arlanda IBK P11
  -      
05
11:30
lör
11:30    
P09/10, Ekilla Sporthall
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Bålsta FBC P09
  -      
05
14:00
lör
14:00    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - IBF Falun Utveckling  -      
05
15:00
lör
15:00    
JAS/H3, Hallonbergshallen
JAS/H3 » 
Sundbybergs IK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
05
17:00
lör
17:00    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK HJ17 - Bålsta FBC HJ
  -      
06
09:00
sön
09:00    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Alunda IBF
  -      
06
13:00
sön
13:00    
P08, Hallstaviks Sporthall
P08 » 
Midas IBK P08 - Rosersberg Arlanda IBK P08
  -      
06
13:40
sön
13:40    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Tyresö Trollbäcken IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
 
11
19:30
fre
19:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - Väddö IF U  -      
11
20:15
fre
20:15    
JAS/H3, Hässelbyhallen
JAS/H3 » 
Hässelby SK IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
12
10:00
lör
10:00    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK HJ17 - IK Sirius FBC
  -      
12
11:30
lör
11:30    
F10-12, Ekilla Sporthall
F10-12 » 
Rosersberg Arlanda IBK F10/11 - Storvreta IBK F10
  -      
12
11:45
lör
11:45    
P11, Rosershallen
P11 » 
Rosersberg Arlanda IBK P11 - Björklinge BK P11
  -      
12
13:00
lör
13:00    
Dam A-lag, Ludvika Sporthall
IBF Ludvika - Rosersberg Arlanda IBK  -      
12
13:15
lör
13:15    
P08, Rosershallen
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - FBC Uppsala P08 div 5
  -      
12
13:30
lör
13:30    
Dam Veteranlag, Brotorpshallen
Duvbo IK - Rosersberg Arlanda IBK  -      
12
14:00
lör
14:00    
Herrar A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - IBF Gagnef  -      
12
14:15
lör
14:15    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - Frötuna IBF P13 röd
  -      
12
14:45
lör
14:45    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Frötuna IBF P13 - Rosersberg Arlanda IBK P13
  -      
12
15:00
lör
15:00    
P05-07, Tomtbergahallen
P05-07 » 
Huddinge IBS - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
12
15:15
lör
15:15    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - Frötuna IBF P13 röd
  -      
12
16:45
lör
16:45    
F04-07/DJ17, Skogsängshallen
Salems IF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK  -      
12
19:40
lör
19:40    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16 - Täby FC
  -      
13
10:45
sön
10:45    
F04-07/DJ17, Övrig plats
Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga  -      
13
12:30
sön
12:30    
P12, Ekilla Sporthall
P12 » 
Rosersberg Arlanda IBK P12 - Bälinge IF P12
  -      
13
15:15
sön
15:15    
JAS/H3, Väsby skolan
JAS/H3 » 
Runby IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
13
15:30
sön
15:30    
F04-07/DJ17, Prästängshallen
Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Järfälla IBK  -      
 
15
tis
00:00    
Dam A-lag, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Hagunda IF  -      
18
19:30
fre
19:30    
F04-07/DJ17, Björkebyhallen
Bele Barkarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK  -      
18
19:30
fre
19:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - IBK Östhammar U  -      
18
20:00
fre
20:00    
Herrar A-lag, Olandshallen
Alunda IBF - Rosersberg Arlanda IBK  -      
18
20:00
fre
20:00    
JAS/H3, Rotebrohallen (Nya)
JAS/H3 » 
Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
19
14:30
lör
14:30    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Söderhamns IBF  -      
19
16:30
lör
16:30    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16 - Tyresö Trollbäcken IBK
  -      
20
12:30
sön
12:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Vaxholms IBF (A)
  -      
20
15:50
sön
15:50    
Herrar B-lag, Vikingahallen (ÅLAND)
FBC Åland U - Rosersberg Arlanda IBK U  -      
20
19:45
sön
19:45    
P05-07, Ormingehallen
P05-07 » 
Nacka Wallenstam IBK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
 
24
19:15
tor
19:15    
Dam A-lag, Stenhagen BoKC
Stenhagens KK - Rosersberg Arlanda IBK  -      
25
fre
00:00    
Dam A-lag, Övrig plats
Gävle GIK - Rosersberg Arlanda IBK  -      
25
19:30
fre
19:30    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK IBF
  -      
26
11:00
lör
11:00    
JAS/H3, Ekilla Sporthall
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC
  -      
26
12:00
lör
12:00    
Dam A-lag, Guide Arena 1
IBF Falun Utveckling - Rosersberg Arlanda IBK  -      
26
13:30
lör
13:30    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Älta IF  -      
MARS 2022
 
01
tis
00:00    
Herrar A-lag, Vasahallen
IBF Hedemora - Rosersberg Arlanda IBK  -      
04
19:30
fre
19:30    
Herrar A-lag, Rosershallen
Rosersberg Arlanda IBK - Rasbo IK  -      
04
19:30
fre
19:30    
P05-07, IFU Arena E – Lundqvist EL
P05-07 » 
IS Saga - Rosersberg Arlanda IBK P05-07
  -      
05
11:00
lör
11:00    
P09/10, Ekilla Sporthall
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Bälinge IF P09
  -      
05
12:15
lör
12:15    
P08, Ekilla Sporthall
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - Storvreta IBK P08
  -      
05
12:40
lör
12:40    
P11, CIK A
P11 » 
SK Vide PF10/11 Blå 1 - Rosersberg Arlanda IBK P11
  -      
05
14:00
lör
14:00    
P13/14, Ekilla Sporthall
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - SK Vide PF13 Vit
  -      
05
14:30
lör
14:30    
P13/14, Ekilla Sporthall
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - SK Vide PF13 Vit
  -      
05
15:00
lör
15:00    
P13/14, Ekilla Sporthall
P13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK P13 - SK Vide PF13 Vit
  -      
05
15:00
lör
15:00    
P13/14, Ekilla Sporthall
P13/14 » 
Hagunda IF P13 - Rosersberg Arlanda IBK P13
  -      
05
17:30
lör
17:30    
HJ16, Sjöstadshallen
HJ16 » 
Hammarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16
  -      
06
11:00
sön
11:00    
P12, Svanberga Sporthall
P12 » 
Estuna IF 11/12 - Rosersberg Arlanda IBK P12
  -      
06
12:00
sön
12:00    
Dam Veteranlag, Prästängshallen
Sigtuna IF IBK - Rosersberg Arlanda IBK  -      
06
13:00
sön
13:00    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16 - Älvsjö AIK IBF
  -      
06
13:15
sön
13:15    
JAS/H3, Tibblehallen CC
JAS/H3 » 
Erikslunds KF - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
06
17:00
sön
17:00    
Dam A-lag, Alfahallen - Gavlehov
IK Sätra - Rosersberg Arlanda IBK  -      
06
17:40
sön
17:40    
Herrar B-lag, IFU Arena – DHinox
Vaksala SK - Rosersberg Arlanda IBK U  -      
 
11
19:30
fre
19:30    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - IFK Dannemora/Ö Herr A  -      
12
lör
00:00    
P11, S:t Ilianshallen
P11 » 
Enköpings IBK P11 - Rosersberg Arlanda IBK P11
  -      
12
10:30
lör
10:30    
P09/10, Ekilla Sporthall
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Björklinge BK P08/09
  -      
12
11:00
lör
11:00    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Hammarby IF IBF
  -      
12
12:00
lör
12:00    
F10-12, Ekilla Sporthall
F10-12 » 
Rosersberg Arlanda IBK F10/11 - Bälinge IF F10 Gul
  -      
12
12:30
lör
12:30    
P08, Rosershallen
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - Bälinge IF/Vaksala SK
  -      
12
12:30
lör
12:30    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Vaksala SK Svart - Storvreta IBK P13
  -      
12
13:00
lör
13:00    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Storvreta IBK P13 - Vaksala SK Svart
  -      
12
13:30
lör
13:30    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Funbo IF P06/Frötuna IBF
  -      
12
13:30
lör
13:30    
P13/14, IFU Arena - Upplands Energi
P13/14 » 
Vaksala SK Svart - Storvreta IBK P13
  -      
12
16:00
lör
16:00    
Dam A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - IBF Hedemora  -      
12
18:30
lör
18:30    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK HJ17 - Hagunda IF
  -      
13
12:30
sön
12:30    
P12, Ekilla Sporthall
P12 » 
Rosersberg Arlanda IBK P12 - Örsundsbro IF P12 (Grön 2)
  -      
13
15:30
sön
15:30    
F13/14, Sävja Sporthall
F13/14 » 
Frötuna IBF F12/13 röd - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
13
16:00
sön
16:00    
F13/14, Sävja Sporthall
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Frötuna IBF F12/13
  -      
13
16:30
sön
16:30    
F13/14, Sävja Sporthall
F13/14 » 
Frötuna IBF F12/13 röd - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
13
16:30
sön
16:30    
Herrar A-lag, IFU Arena E – Lundqvist EL
IK Sirius FBC - Rosersberg Arlanda IBK  -      
13
16:45
sön
16:45    
F04-07/DJ17, Vaxholm innebandyhallen
Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK  -      
13
16:45
sön
16:45    
F04-07/DJ17, Prästängshallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF   -      
 
18
20:00
fre
20:00    
Herrar B-lag, Örsundsbro Sporthall
Örsundsbro IF - Rosersberg Arlanda IBK U  -      
19
lör
00:00    
F10-12, S:t Ilianshallen
F10-12 » 
Enköpings IBK - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
19
10:30
lör
10:30    
P11, Ekilla Sporthall
P11 » 
Rosersberg Arlanda IBK P11 - IK Sirius FBC P10/11 Blå
  -      
19
11:45
lör
11:45    
P08, Ekilla Sporthall
P08 » 
Rosersberg Arlanda IBK P08 - IK Sirius FBC P08 Svart
  -      
19
14:00
lör
14:00    
Herrar A-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - IBF Hedemora  -      
19
14:00
lör
14:00    
P09/10, IFU Arena – DHinox
P09/10 » 
FBC Uppsala P10 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
  -      
19
16:00
lör
16:00    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16 - Järfälla IBK
  -      
19
17:30
lör
17:30    
F04-07/DJ17, Vikingavallen
Vallentuna IBK / IK Frej - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK  -      
20
12:00
sön
12:00    
P12, Ärentunaskolan
P12 » 
Storvreta IBK P12 röd - Rosersberg Arlanda IBK P12
  -      
20
12:30
sön
12:30    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Djurgårdens IF IBS
  -      
20
14:45
sön
14:45    
JAS/H3, Hässelbyhallen
JAS/H3 » 
Hässelby SK IBK (B) - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
20
18:20
sön
18:20    
P05-07, Storvreta IBK Sporthall
P05-07 » 
Storvreta IBK HJ16 - Rosersberg Arlanda IBK P05-07
  -      
 
25
19:30
fre
19:30    
HJ16, K-Rauta Arena
HJ16 » 
Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16
  -      
25
19:30
fre
19:30    
JAS/H3, Rosershallen
JAS/H3 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF (B)
  -      
26
10:00
lör
10:00    
P09/10, Ekilla Sporthall
P09/10 » 
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1)
  -      
26
10:30
lör
10:30    
P05-07, Rosershallen
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC
  -      
26
10:45
lör
10:45    
HJ16, Ulriksdalshallen
HJ16 » 
AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16
  -      
26
11:45
lör
11:45    
F10-12, Sävja Sporthall
F10-12 » 
Frötuna IBF F10/11 röd - Rosersberg Arlanda IBK F10/11
  -      
26
12:30
lör
12:30    
F13/14, Rosershallen
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Bälinge IF F13 Svart
  -      
26
12:45
lör
12:45    
Herrar B-lag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK U - Alunda IBF U  -      
26
13:00
lör
13:00    
F13/14, Rosershallen
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Bälinge IF F13 Svart
  -      
26
13:30
lör
13:30    
F13/14, Rosershallen
F13/14 » 
Rosersberg Arlanda IBK F13/14 - Bälinge IF F13 Svart
  -      
26
13:30
lör
13:30    
F13/14, Rosershallen
F13/14 » 
Frötuna IBF F12/13 - Rosersberg Arlanda IBK F13/14
  -      
26
15:00
lör
15:00    
P05-07, Ekilla Sporthall
P05-07 » 
Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Hagunda IF
  -      
26
16:45
lör
16:45    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla IBK  -      
26
16:45
lör
16:45    
F04-07/DJ17, Hässelbyhallen
Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK  -      
26
18:30
lör
18:30    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK HJ17 - Björklinge BK P04
  -      
27
11:20
sön
11:20    
P11, Storvreta IBK Sporthall
P11 » 
Storvreta IBK P11 röd - Rosersberg Arlanda IBK P11
  -      
27
11:30
sön
11:30    
F04-07/DJ17, Prästängshallen
Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK - FBI Tullinge  -      
27
12:30
sön
12:30    
P12, Ekilla Sporthall
P12 » 
Rosersberg Arlanda IBK P12 - SK Vide PF11/12
  -      
27
13:00
sön
13:00    
HJ16, Ekilla sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK - Almunge
  -      
27
14:50
sön
14:50    
P08, IFU Arena - Upplands Energi
P08 » 
Vaksala SK P 08 Gul - Rosersberg Arlanda IBK P08
  -      
APRIL 2022
 
01
19:00
fre
19:00    
F04-07/DJ17, Rosershallen
Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Täby FC (B)  -      
02
12:00
lör
12:00    
HJ16, Ekilla Sporthall
HJ16 » 
Rosersberg Arlanda IBK RA19 HJ16 - Bele Barkarby IF IBF
  -      
02
12:00
lör
12:00    
P09/10, Örbyhus Sporthall
P09/10 » 
Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10
  -      
02
13:15
lör
13:15    
P05-07, Väsby skolan
P05-07 » 
Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
02
13:30
lör
13:30    
Dam Veteranlag, Ekilla Sporthall
Rosersberg Arlanda IBK - Skogås/Trångsunds IBK   -      
02
15:30
lör
15:30    
JAS/H3, Skogsängshallen
JAS/H3 » 
Salems IF Herr (B) - Rosersberg Arlanda IBK
  -      
02
17:15
lör
17:15    
F04-07/DJ17, K-Rauta Arena
Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK/ Sigtuna IF IBK  -      
 
28
tor
00:00    
P08, IFU Arena - Upplands Energi
P08 » 
Bälinge IF/Vaksala SK - Rosersberg Arlanda IBK P08
  -      
 
Sociala medier
Våra sponsorer
Insamling
Stötta din förening
Idrottsförsäkring